Categories
Uncategorized

Pomysły na zabawy cz.4 :)

Żeby maluszki się nie zanudziły

Najlepiej żeby coś przyrządziły

O gotowanie nam tutaj nie chodzi

Bo coś lepszego im czas osłodzi

Przepisy na zabawę Wam prezentujemy

Szykujcie składniki i startujemy!

ZABAWA ORIENTACYJNO-PORZĄDKOWA:

-wspólne szeregowanie zabawek pod względem wielkości od najmniejszej do największej. Wybieramy różne dostępne zabawki dziecka (np. klocki, samochodziki, lalki, misie, piłki, książeczki itp.). Używamy słów „mały”, „duży”, „większy”, „mniejszy”. Zabawę można powtórzyć w odwrotnej kolejności.

ZABAWA ODDECHOWA:

-kładziemy piórko lub kawałek papieru na stół i dziecko dmuchając próbuje je przesunąć. Do ćwiczeń oddechowych możemy również wykorzystać balon lub bańki mydlane.

ZABAWA RUCHOWO-TANECZNA:

-śpiew z pokazywaniem do piosenki pt. „Głowa, ramiona” (powtórzenie i utrwalenie wcześniej poznanych części ciała). W tańczeniu tej piosenki może uczestniczyć cała rodzina. Piosenkę powtarzamy kilka razy, za każdym razem trochę szybciej. Tekst:
„Głowa, ramiona, kolana pięty
Kolana, pięty, kolana, pięty
Głowa, ramiona, kolana, pięty
Oczy, uszy, usta, nos.”

Melodia: https://www.youtube.com/watch?v=30BVfTvlsrE

ZABAWA SENSORYCZNO-PLASTYCZNA:

-tworzymy z dziećmi plastelinę zrobioną z soli. Przepis:
Składniki: 1 szklanka mąki, ½ szklanki soli, ½ szklanki wody, 2 łyżeczki oleju roślinnego.
Mąkę i sól należy zmieszać, następnie dodać olej roślinny oraz wodę. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać, tak aby powstała jednolita masa.
Masę rozwałkowujemy i wykrawamy za pomocą foremek. Gdy wyschną już wykrojone kurczaki i jajka wielkanocne, można je pomalować, przyczepić wstążeczkę i powiesić np. na gałązkach w wazonie.

DOMOWA CIASTOLINA

Dwie szklanki mąki potrzebujemy Dwie łyżki proszku do pieczenia wsypujemy Dwie łyżki oleju, jedna soli szklanka I już nam wychodzi niezła mieszanka Teraz gorącą wodę* dodajemy Jedną i pół szklanki takiej cieczy użyjemy Po wymieszaniu powstaje piękna ciastolina Lubi się nią bawić każdy chłopak i dziewczyna A żeby ten przepis był bardziej udany Barwnik kolorowy niech zostanie dodany!

MALOWANIE RĄCZKAMI

Kartki papieru, farbki plakatowe I do zabawy wszystko jest gotowe Teraz rączki i nóżki trzeba trochę pobrudzić Z pewnością ta zabawa nie będzie was nudzić Na papierze różne kształty kolorowe odciskamy A gdy wyschną, mazakami lub naklejkami ozdabiamy Różne stworki i zwierzątka z nich stworzyć możemy A na koniec zabawy ciepłą wodą się myjemy!

CO ZNIKNĘŁO?

Do tej zabawy trzech przedmiotów potrzebujemy Każdy głośno nazywamy i dziecku pokazujemy Następnie maluszek oczy swe zamyka I wnet jeden z przedmiotów magicznie znika Zadaniem dziecka jest zgadnąć co zniknęło A jeśli mu się uda to brawa dla niego Takie zadanie to świetna sprawa Na koncentrację i pamięć dobra zabawa!