Categories
Uncategorized

Pomysły na zabawy cz.2 :)

Waszych małych pociech jak na razie nie zobaczymy, ale za to rozrywkę im z chęcią dostarczymy. Propozycje zabaw domowych przed sobą widzicie i mamy nadzieję, że je w życie wdrożycie, a swoim dzieciom czas umilicie!

  1. Worek z zabawkami Do nieprzezroczystego worka wrzuć znane dziecku zabawki, najlepiej o różnej fakturze, np. pluszowa piłeczka, drewniane autko, mała książeczka. Poproś dziecko by włożyło rączkę do worka i wyciągnęło wskazany przez ciebie przedmiot.
  2. Naśladowanie Ułóż przed dzieckiem obrazki ze zwierzątkami i naśladujcie razem wydawane przez nie głosy. Poproś dziecko o wskazanie, jaki dźwięk wydaje konkretne zwierzątko.
  3. Lustereczko, powiedz przecie… Nic tak nie cieszy maluchów jak ich własne odbicie w lustrze. Można ten fakt wykorzystać do gimnastyki buzi i języka. Rób razem z dzieckiem śmieszne miny i dziubki, posyłajcie całusy, spróbujcie dotknąć językiem brody i nosa lub oblizujcie usta. Są to dobre ćwiczenia mięśni twarzy i języka, które pomogą w rozwoju mowy dziecka.
  4. Przesypywanki Dzieci uwielbiają przesypywać i rozsypywać różne rzeczy, a najlepsze jest to, że nie potrzebujesz do tego niczego kupować, wystarczy otworzyć kuchenną szafkę! Do tej zabawy nada się zarówno fasola, makaron, ryż czy ciecierzyca! Postaw przed maluchem różne miseczki, kubeczki, butelki, daj mu łyżeczkę i pilnuj, by wszystko trafiało do pojemników, a nie do buzi, uszu lub nosa maluszka. Pamiętaj też, że bałagan jest tu nieunikniony, ale dzięki tej zabawie maluch trenuje swoje umiejętności precyzji, sprawność dłoni i koordynację wzrokowo-ruchową.